معایب مصرف روغن های گیاهی را بشناسید

معایب مصرف روغن های گیاهی

در گذشته از روغن های حیوانی برای تغذیه استفاده می شد؛ این روغن ها دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع و کلسترول بودند و سبب ایجاد بیماری‌ های مختلف قلبی و عروقی می شدند و به همین دلیل روغن های گیاهی جایگزین این روغن ها شدند اما زیاده روی در مصرف روغن های گیاهی نیز که امروزه مشکل تمامی جوامع است دارای مضرات قابل توجهی است.

در آزمایشات انجام گرفته نشان داده شده است، نسبت های بالای امگا – ۳ به امگا – ۶ (در اثر مصرف روغن بزرک و ماهی) سبب کاهش تکثیر سلول های سرطانی در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ سرطان سینه و کاهش بیماری آسم و آرتریت رماتوئید می‌شود و ازطرف دیگر افزایش میزان امگا-۳ رژیم غذایی، به وسیله دانه های روغن کتان سبب کاهش قابل ملاحظه مرگ های ناگهانی حاصل از بیماری های قلبی و کاهش سکته های قلبی غیر کشنده می شود.

نسبت مناسب اسید چرب  امگا ۶ و  امگا ۳ در بدن انسان ۳/۱ است در حالی که این نسبت در روغن‌ های گیاهی به طور متوسط حدود ۱۵/۱ است و این یکی از مهمترین عوامل ایجاد بیماری هایی است که امروزه در بین جوامع انسانی شیوع دارند، زیرا نسبت اسید چرب امگا ۶ به امگا ۳ امروزه در اثر مصرف زیاد روغن های گیاهی چون روغن سویا، آفتابگردان، کلزار و ذرت (به استثنا روغن بزرک که سرشار از امگا ۳ است) در رژیم غذایی انسان‌ ها به حدود ۱۶/۱ رسیده است که سبب ایجاد بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها به خصوص سرطان روده بزرگ و سینه و بیماری های مربوط به ضعف سیستم ایمنی بدن می شود.

برای آشنایی با روغن خراطین به صفحه خراطین بروید !

نسبت اسید چرب امگا – ۳ به امگا – ۶ در روغن های گیاهی خوراکی مختلف عبارتند از :

روغن بادام زمینی – بسیار زیاد

روغن زیتون – ۱۳

روغن بزرک – ۳/.

روغن ذرت  – ۴۶

روغن سویا – ۷

روغن پنبه بسیار زیاد

روغن هسته انگور – ۴۵

روغن آفتابگردان – بسیار زیاد

روغن کلزا – ۲

در حقیقت راه منطقی مبارزه با این مشکلات رفتن به سمت جایگزینی مصرف غذاهای آب پز به‌ جای سرخ کردنی ها و مصرف زیاد غذاهای سرشار از امگا – ۳ مانند انواع ماهی ها و غذاهای دریایی و روغن گیاه بزرک (کتان روغنی) و یا حتی الامکان مصرف روغن کلزا که بدین لحاظ از سایر روغن ها متعادل تر است.

شیوه استخراج روغن گیاهی

روش جدید استخراج روغن از دانه ی گیاهان به طریق شیمیایی و با استفاده از حلال های خاصی می باشد.این روش، محصول بیشتری تولید می‌کند، با صرفه تر است و هم سریع تر انجام می‌پذیرد.

مطالعه کنید : روغن خراطین

مطالعه کنید : روغن آرگان

روشی دیگر برای استخراج روغن گیاهی از دانه گیاهان، بدون استفاده از حلال صورت می‌گیرد و به استخراج فیزیکی معروف است.در این روش روغن را با روش های مکانیکی فشردن، استخراج می نمایند.

از این روش معمولا برای تهیه روغن های خوراکی استفاده می‌شود.

روغن گیاهی و رژیم ضد چربی

اگر کلسترول دارید لازم نیست چربی و روغن را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید.در واقع می توانید روغن های گیاهی را جایگزین روغن‌های اشباع شده در کره حیوانی و کره طبیعی کنید.

آشپزی و طبخ غذا با این روغن های گیاهی در قالب رژیم دوستدار قلب، باعث پیشگیری از بروز کلسترول بالا، سکته و عوارض قلبی می‌شود.

متخصصان در این باره می‌گویند : تمام روغن های گیاهی به جز روغن نارگیل برای مبارزه با کلسترول مفید است.

البته روغن زیتون در صدر فهرست بهترین روغن ها در تهیه و طبخ غذا قرار می‌گیرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به همراه هر خرید خود یک " گیفت " دریافت کنید
بستن