تاریخچه روغن های گیاهی و نحوه نگهداری روغن های گیاهی

روغن گیاهی یا مواد چربی اهمیت بسزایی در تغذیه انسان دارد، به علاوه برای تهیه هر قسم خوراک و سالاد ما احتیاج به مصرف روغن های گیاهی داریم، به خصوص اینکه روغن ها دارای ویتامین زیاد هستند ولی باید دانست چگونه آن را مصرف کرده و چطور و به چه نحو مصرف نمود.

روغن های گیاهی معمولاً خوراکی هستند اما روغن های صنعتی غیر خوراکی است که به طور عمده از نفت و یا مواد معدنی حاصل می شوند.


چربی های گیاهی از زمان های بسیار قدیم و در بسیاری از فرهنگ ها مورد استفاده قرار میگرفته و از هزاران سال پیش بشر به تهیه و استعمال روغن گیاهی آگاه بوده تا این که به وضع امروزی رسیده است.روغن های حیوانی و نباتی از زمان های بسیار قدیم برای تهیه دارو ها و مرحم ها و همچنین روشنایی و تهیه محصولات رنگی به کار برده می شد و به خصوص برای آتش و شعله مقدس در ادیان مختلف مورد استفاده قرار می‌گردید و بعدها از آن برای طبخ غذا استفاده می نمودند.

روغن زیتون، روغن نخل، روغن سویا، روغن کلزا و روغن سبوس برنج از جمله پرمصرف ترین روغن های خوراکی در جهان محسوب می شوند.

در طبیعت تعداد نباتاتی که روغن دارند بسیار است ولی در اینجا تعدادی از روغن های گیاهی ای که از همه بیشتر معمول و مصرف می گردد را معرفی می‌کنیم :

سویا یا لوبیا ژاپنی ۳۰ درصد – پسته زمینی ۲۲ درصد – آفتابگردان ۱۳ درصد – پنبه ۸ درصد و منداب ۶ درصد روغن گیاهی دارند.

در نوشته های امپراطور قدیم (چنگ نونگ)  حدود پنج هزار سال قبل از میلاد مسیح به تحریر آمده، نام بسیاری از نباتات روغن دار ذکر شده است و در همان زمان و تاریخ چینی ها به طرز استفاده از روغن گیاهی آشنا بودند و از طریق خاص به پختن کردن و فشار آنها را تهیه می کردند.

در قرن ۱۸ و ۱۹ روش تهیه روغن های گیاهی تا به اندازه ای به صورت کمال در آمد و به خصوص در قرن ۱۹ به تصفیه آن پرداختند و بیشتر از روغن پسته زمینی استفاده می کردند که تا به حال هم تقریباً به همان نحو عمل می‌ شود.علاوه بر استفاده به عنوان غذا، چربی ها و روغن ها (از نظر سبزیجات و مواد معدنی) از دیرباز به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گرفتند و به طور معمول در چراغ های دوران باستان منبع اصلی روشنایی بودند.

روغن های گیاهی گرمسیری مانند روغن نارگیل، نخل و روغن سبوس برنج به ویژه در فرهنگ های آسیایی برای پخت و پز استفاده می شدند.

مطالعه کنید : روغن خراطین

مطالعه کنید : روغن آرگان

روغن گیاهی یا چربی های گیاهی روغن هایی هستند که از دانه ها و بذر های گیاهان تهیه می شود.روغن گیاهی اهمیت بسزایی در تغذیه انسان دارد.

چگونگی نگهداری روغن های گیاهی

روغن گیاهی را باید در محل تاریک نگهداری کنید، باید بدانید که محفظه و بطری های روشن و شفاف از نوع پلاستیکی و شیشه ای ابدا برای اقسام روغن‌های نباتی و گیاهی مناسب نیستند و تدریج محتویات و مواد مفید روغن ها فاسد می شود و بنابراین باید روغن را حتما در محل تاریک نگهداری کرد.

شما می توانید غذاهای عمده خود را با روغن‌ های گیاهی تهیه کنید و همچنین در سالاد مصرف نمایید ولی باید بدانید اگر روغن های گیاهی زیاد پخته شود، ممکن است مضر واقع گردد، زیرا در طی آزمایش‌ ها ثابت شده است که بطور مثال روغن کتان پس از طبخ زیاد خاصیت سمی پیدا می‌کند همچنین باید بدانید روغن هایی که دارای اسید چربی اصلی هستند نباید زیاد پخته شوند و در حرارت طولانی قرار بگیرند.

در کشورهای مختلف طرز تهیه روغن و مقدار موادی که باید داشته باشند، تحت کنترل مسئولان بهداشت قرار دارد و در روی شیشه و بسته بندی نوع و خواص آن قید شده است که باید ۱۰۰ درصد مواد چربی داشته باشند.

مطالعه کنید : روغن هسته انار

روغن هایی که دارای اسید چربی اصلی زیادی هستند بیشتر در درمان بیماری ها مصرف می‌شود، مانند اشخاصی که کلسترول خونشان زیاد است و بهتر است که از مواد چرب چه حیوانی و چه نباتی کمتر مصرف کنند.روغن زیتون در بین روغن های گیاهی بهترین روغن محسوب می شود، زیرا بر روی کبد و دستگاه گوارش اثرات مثبت و خوبی دارد

اساسا پختن زیاد مواد چربی چنان که در کشورمان معمول است و برای تهیه خورش و پاره‌ ای از خوراک ها معمول می باشد، به شدت زیان آور است. بنابراین سعی کنید غذا را زیاد با این قبیل روغن‌ ها نپزید (به خصوص برای اشخاص بیمار) و اجازه ندهید روغن دود کند و یا پس ماند.روغن را برای تهیه غذاهای دیگر مصرف نمایید.

 

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به همراه هر خرید خود یک " گیفت " دریافت کنید
بستن