انواع روغن گیاهی | روغن های طبی و چرب

روغن های طبی 

این مواد از محلول داروهای گیاهی به صورت مایع یا سایر صور دارویی با یک روغن چرب تشکیل می شود.

از این روغن در مصارف داخلی و خارجی و به صورت استریل بودن حتی به صورت آمپول نیز استفاده می نمایند.

به بیان دقیق‌تر این گروه شامل همه روغن های گیاهی (از قبیل آفتابگردان، بادام و زیتون ) می شود.

روغن های چرب

منظور از روغن های چرب، روغن های گیاهی است که در حرارت محیط به صورت مایع بوده و در سرما منجمد می شوند، غیر محلول در آب بوده، اما در حلال های آلی مانند کلروفرم و استون محلول هستند.

از بین روغن های غیر خشک شونده روغن زیتون و بادام از میان روغن های نیمه خشک شونده، روغن آراشید و آفتابگردان را می توان نام برد.روغن کتان، روغن کوکنار و روغن کرچک نیز مسهل های قوی می باشند.

واژه روغن برای آن دسته از مایعات به کار می‌رود که با آب مخلوط نمی شوند و به دلیل آنکه چگالی آنها کمتر از آب است، روی آب شناور می مانند.

روغن های نباتی همچون دیگر انواع چربی، از تیترهای گلیسرین و همچنین از مخلوط انواع مختلف اسید چرب تشکیل یافته اند.این روغن ها در آب حل نمی شوند، اما در برخی حلال های آلی، محلول هستند.

معمولاً از روغن برای سرخ کردن و پختن غذا استفاده می شود، گاهی به منظور نگهداری از مواد غذایی هم به آنها را روغن می زنند.روغن‌های نباتی (گیاهی) را از گیاهان یا دانه ی آنها استخراج می‌کنند.

مطالعه کنید : روغن خراطین

مطالعه کنید : روغن آرگان

برخی روغن های گیاهی از جمله روغن دانه شلغم روغنی یا روغن پنبه دانه، بدون انجام عملیات مخصوص بر روی آنها، برای مصرف انسان مناسب نیستند.

روغن های گیاهی خوراکی را معمولاً از چربی‌ های نباتی یا حیوانی به دست می آورند.

چربی های نباتی در دمای اتاق مایع اند. این نوع روغن‌ ها را اغلب از گیاهان، مغز میوه، دانه گیاه و غیره تهیه می‌کنند.

مطالعه کنید : روغن هسته انار

البته اغلب چربی های حیوانی در دمای اتاق به حالت جامد هستند بنابراین نمی‌توان آنها را جزو روغن به حساب آورد.

اما برخی جانوران از جمله ماهی، وال و برخی از حیواناتی که در آب و هوای سرد زندگی می‌کنند، چربی بدنشان به حالت روغن مایع می باشد.

اصولاً روغن به چربی اطلاق می شود که در دمای اتاق معمولاً به حالت مایع باشد.روغن‌ ها هم همچون چربی‌ ها متشکل از تری گلیسرید، مونوگلیسرید و مقداری هم ذی گلیسرین می باشند.

از آنجا که روغن حاوی مقدار زیادی چربی اشباع نشده است، در دمای اتاق مایع می باشد.روغن‌ها انواع مختلف دارند می‌توانند صنعتی بوده یا تنها برای مصارف خوراکی و پخت و پز مورد استفاده قرار گیرند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به همراه هر خرید خود یک " گیفت " دریافت کنید
بستن